Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

tarafından Butik Zeynebim 20/05/2018 0 Yorum

Kadınların kilosu kaç olursa olsun her kadın güzel ve şık giyinmek ister. Kadınlar kilolarına göre giyim stilleri geliştirebilir. Her kadın vücut proporsiyonuna uygun kombinler ile güzelliğine güzellik katabilir. Büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli, sorusuna verilebilecek en güzel cevap; kendinizi rahat hissedebileceğiniz her tarzda giyim tercih edebilirsiniz.

 

Tarz sahibi, şık ve hoş bir kadın olmanıza kilolarınız engel değildir. Büyük beden kadınlar nasıl giyinmeli işte öneriler;

 

Tek Koyu Renk Siyah Değildir

 

Siyah, lacivert ve çikolata kahvesi ile ince ve zayıf görünebilirsiniz. Bu renklerden oluşan bir pantolon giyiyorsanız üst kısmınız için de renkli bir bluz seçebilirsiniz. Böylelikle koyu renklerin karamsarlığını üzerinizde hissetmezsiniz.

 

Bol Kıyafetler Düşmanınız Gibidir

 

Dikkat, bol kıyafetler sizi olduğunuzdan da kilolu gösterebilir! Hangi beden ölçüsüne sahipseniz o beden ölçüsünde giyininiz. Çok dar ve çok bol kesimlerden uzak durunuz. Tam ölçünüze uygun giyim sizi daha şık gösterecektir.  Göğüs bölgenize göre ya da basen bölgenize göre kıyafetlerinizin darlıklarını ayarlayabilirsiniz.

 

Desenlerden ve Çizgilerden Kaçmayınız

 

Dikey çizgiler, yatay çizgiler, verev çizgiler, desenler hepsini giyim tarzınızda kullanabilirsiniz. Yatay çizgileri tercih ederseniz ince çizgilerden oluşmasına dikkat ediniz. Göz yorucu, karmaşık desenlerden kaçınınız. Minik desenler ile stilinizi karikatüre edebilirsiniz. Kombinlerinizde baştan ayağa desen ya da çizgi kullanmamaya özen gösteriniz. Kilonuz hangi bölgede yoğunlaşıyorsa, o bölgenizde düz renkler kullanmayı tercih ediniz. Kilonuzun olmadığı bölgeleri desenler ve çizgiler ile renklendirebilirsiniz. Böylelikle daha zayıf gözükeceksinizdir.

 

Sihirli Kumaşlar Seçiniz

 

İpek, krep, şifon gibi sihirli kumaşlar sizi olduğunuzdan daha zarif ve zayıf gösterecektir. Kalın ve kaba kumaşlar ise sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterecektir. Bu yüzden, bu tür kumaşları giymekten kaçınız.

Kıyafet Kesimleri ve Modelleri Önemli

 

Geniş paçalı jean’ler ve pantolonlar ya da düz kesim cepsiz pantolon giyebilirsiniz. Düz kesim plisiz eteklerde dolabınızda muhakkak olmalı. Skinny jean giymek isterseniz de blazer ceket, uzun tunikler, hırkalar ve yeleklerle kombinleyebilirsiniz.

 

Püf Nokta Ayakkabılarda

 

Çok yüksek topuklu ayakkabılar ve yerle bir babetler giymekten kaçınınız. Bilekleriniz ince değilse de kesinlikle bilekten bağlamalı ayakkabılar giymeyiniz. Ayağınızı zarif ve ince gösterecek stilettolar tercih edebilirsiniz.

Yorum Yapın