Tesettür Giyimin Vazgeçilmez Parçaları

tarafından Butik Zeynebim 08/04/2018 0 Yorum

 

Tesettür Giyimin Vazgeçilmez Parçaları

 

 

Tesettür giyim onlarca farklı parçadan oluşuyor. Her geçen gün yenisinin eklendiği tesettür giyim dünyasında bazı parçalar var ki tesettürlü bayanlar bu parçaları diğerlerine nazaran daha sık tercih ediyor. Tesettür giyimin vazgeçilmez parçaları haline gelen bu ürünler her kadın için hem kurtarıcı hem de şık bir görüntü sunmasından dolayı rağbet görüyor.

 

Tesettür Giyimde Olmazsa Olmazlar Neler?

 

Elbiseler

 

Etek, pantolon, gömlek, tunik, yelek, ceket derken detaylar arasında boğulmak istemeyen pek çok tesettürlü bayanın birinci önceliği elbiseler oluyor. Hem rahat hem de tek parça olduğundan dolayı kombinlenebilmesi kolay olan elbiselerde kadife seçenekler, kot ürünler, düğmeli-fermuarlı seçenekler, bol kesim- dar kesim gibi yüzlerce detayı bulabilirsiniz. Her bayanın bedenine özel hazırlanan bu ürünler ile tesettür hem kolay hem de göz alıcı bir hal alabiliyor.

 

Abiyeler

 

Özel günlerin vazgeçilmezi olan abiyeler tesettürlü bayanların da en sık kullandığı parçalardan biri oluyor. Hemen her bayanın dolabında bulunan abiyeler sadece bir gün ve ya birkaç saat kadar giyiliyor olsa bile yeni modeller pek çok bayanı cezbediyor. Dantel işlemeliler, gipürlüler, payet ve inci işlemeli gibi farklı modellerin olduğu abiye dünyasında şifonlarla hareketlendirilmiş ya da pelerin gibi detaylar kullanılmış yüzlerce model bulunabiliyor.

 

Tunikler

 

Tesettür giyimin en sık kullanılan parçası şüphesiz ki tunikler. Tuniklerin etek üstü ve pantolon üstü kullanımları olduğu gibi kısa olan bluzların alternatifi olarak görülmesinden dolayı tesettür dünyasındaki yeri bir başka oluyor. Tesettürlü bayanlar için hazırlanan tuniklerin boyları değiştiği gibi gündelik hayatta kullanılabilenleri ve özel günler için kullanılanları gibi çeşitleri de bulunuyor.

 

Pardösüler

 

Tesettürlü olmak isteyen bayanların dış giyim alanında en sık kullandığı ürünler arasında pardösüler geliyor. Kullanımının rahat olması ve bütün vücudun kapanması gibi avantajlarından dolayı tercih edilen pardösüler yaz aylarında yerini feracelere bırakıyor. Kış aylarında da manto ve kabanlar pardösülerin yerini alabiliyor. Ayrıca pardösü seçeneğinin içerisinde pek yer almasa da kaplar da tesettürlü bayanlar tarafından sıkça tercih edilen kıyafet seçeneklerinden biri olarak karşımıza çıkabiliyor.

 

 

 

Yorum Yapın