Tesettür Giyiminde Aksesuar Seçimi

tarafından Butik Zeynebim 17/04/2018 0 Yorum

Tesettürlü bayanlar için en az tesettür kıyafetler kadar önemli olan detaylardan biri de aksesuar seçimidir. Tesettürlü olmayan bayanlara nazaran daha az seçeneğe sahip olan tesettürlü bayanlar aksesuar seçimlerinde saat, yüzük, bileklik, kolye, güneş gözlüğü gibi ürünler kullanabiliyor olsa da eşarp iğnesi gibi tesettüre özgü aksesuarlarda kullanabilmektedir. Tesettür giyiminde aksesuar seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası bulunur. Bunlara dikkat ettiklerinde kıyafetleri ile uyum içerisinde olan ve tesettürü bozmayacak seçimler yapmış olurlar.

 

Aksesuar Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

 

·         Eşarp renginiz koyu ise parıltılı kolyeler seçmelisiniz.

·         Eşarp veya şal renginiz açık ise daha koyu renk kolyeler seçebilirsiniz.

·         Eşarp topuzunuz küçük olacaksa büyük kolyeler seçebilirsiniz. Topuzunuzun büyük olması halinde ufak kolyeler tercih etmelisiniz.

·         Gece gezmesine veya akşam davetine gidecekseniz kullanacağınız takıların mutlaka parıltılı olmasına ve metalik tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

·         Tesettürlü bayanların aksesuar seçiminde şatafatlı modeller yerine sade modeller seçmesi daha uygun bir görüntü sunacaktır.

·         Büyük taşlar yerine ufak taşlar ve incilerin seçilmesi de aksesuar seçimde sizi daha şık gösterecektir.

·         Ofis kıyafetlerinizle aksesuar seçimi yapacaksanız sade modellere yönelmelisiniz.

·         Spor kıyafetlerle aksesuar kullanacaksanız daha sportif saatler seçebilirsiniz. Aksesuar olarak takı kullanacaksanız taşsız ve sade modeller ideal olacaktır.

·         Koyu renkli kıyafetler seçmişseniz farklı renklerde lan taşlarla hazırlanmış kolye ve ya yüzükler kullanabilirsiniz.

·         Bileklik ve saat gibi aksesuarları seçerken mutlaka gideceğiniz ortamı göz önünde bulundurmalısınız. Spora şatafatlı bileklik ve ya saatle gidemeyeceğiniz için ortamınızı göz önünde bulundurmaya çalışmalısınız.

 

 

·         Özel davetlerde zengin taşlarla bezeli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

·         Günlük kullanımlarda gümüş takılar yeterli olacaktır.

·         Gündelik hayatta mat renkli eklem yüzükler iplerden örme ve ya boncuklardan hazırlanmış bileklikler tercih edebilirsiniz.

·         Kolunuzda sayısı fazla olan bileklikleriniz varsa abartılı yüzükler kullanmamalısınız.

·         Eşarbınız koyu renkli ise ve özel davetlere gidecekseniz broş ya da taşlı iğneler kullanabilirsiniz.

·         Davete gideceğiniz zaman ufak çantalar seçebilirsiniz.

·         Gündelik hayatta farklı çantalar kullanabilir, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar taşıyabilirsiniz. Ayrıca tesettür kıyafetinizin ortamına göre daha farklı aksesuarlarda seçebilirsiniz.

Yorum Yapın