Tesettür Giyimde Gündelik Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler!

tarafından Butik Zeynebim 04/04/2018 0 Yorum

Tesettür Giyimde Gündelik Hayatta Dikkat Edilmesi Gerekenler!
 

Tesettür giyim hayatın her alanında etkisini gösteren bir durum olduğundan dolayı sadece özen günlerde değil her zaman dikkat edilmesi gereken detaylardan oluşuyor. Özellikle pek de dikkat edilmeyen gündelik hayatta edindiğimiz tesettür alışkanlıkları ise bizim tesettür anlayışımızı oluşturarak gittiğimiz her yerde kendimizi temsil etmemizi sağlıyor. Bu nedenle tesettür giyimde gündelik hayatta dikkat edilmesi gerekenler konusu kendimizi ifade etme noktasında büyük bir öneme sahip.
 

Gündelik Hayatta Tesettür Giyimde Nelere Dikkat Edilmeli?
 

1.       İslami Ölçüler

Tesettür İslami bir kavram olduğundan dolayı pek çok kişi tesettürlü kıyafetler alma gereği duyuyor. İslam’ın emrettiği bir durum olan tesettürde ise gündelik hayatta seçilecek olan her kıyafette mutlaka ve mutlaka İslam’ın ölçülerini dikkate almak gerekiyor. Aksi halde İslam’ın istediği ölçüler dikkate alınmadığında İslam’dan uzaklaşılmış ve tesettürlü değil sadece kapalı giyinen kişiler olmuş oluyoruz.
 

2.       Rahatlık

Gündelik hayat dendiğinde pek çok kişi daha rahat ve kolay hareket edilebilir kıyafetleri aklına getiriyor. Tesettür giyim konusunda da gündelik yaşam demek konfor ve rahatlık anlamına geldiğinden dolayı bol kesimli, vücut hatlarını belli etmeyen, kumaş olarak da içimizi göstermeyecek ve sağlığımızı bozmayacak kumaşlardan üretilmiş kıyafetler seçmemiz gerekiyor.

3.       Her Gün Özeldir!

Gündelik hayat çoğu zaman sıradan günler olarak adlandırılıyor olsa da her gün özeldir. Bu nedenle de tesettür giyimde gündelik hayatı sıradanlaştırmadan, her güne özel bir hazırlık ile giyinmek gerekir. Her gün farklı kıyafetler giymek olarak da anlaşılmaması gereken bu durum her gün güzel, temiz, düzenli ve farklı kombinlenmiş kıyafetler şeklinde de anlaşılabilir.
 

4.       Ortama Göre Seçim

Tesettür giyimde de farklı farklı ortamlarda kullanılabilecek kıyafetler bulunmaktadır. Oldukça süslü bir elbise ile pazar alışverişine gidilmeyeceğinden dolayı ortamlara uygun gündelik kıyafetler belirlemek ve giymek daha doğrudur.
 

5.       Kombinlerden Yardım Alın!

Gündelik hayatta ne giymeliyim diye düşünmek yerine tesettürlü kıyafetleri kombinlenmiş bir şekilde alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bu sayede rahat, şık, her güne farklı bir kombin oluşturabilirsiniz. Tunik- pantolon, yelek-etek, gömlek-pantolon ya da gömlek- etek gibi kombinler ile gündelik hayatta tesettürü yaşamaya devam edebilirsiniz.

Yorum Yapın