Uzun Boylu Bayanlar İçin Giyim Önerileri

tarafından Butik Zeynebim 09/05/2018 0 Yorum

Uzun boylu bayanlar için giyim önerileri, bayanların en çok merak ettikleri soruyu kaleme aldık. Uzun boylu kadınlarda giyim seçimleri her zaman için daha dikkat çekici olmuştur. Ancak dikkat edilmesi gereken önemli birkaç nokta vardır. Uzun boya ve uzun bacaklara uygun olarak kıyafet seçimi yapmak önemlidir. Salaş kıyafetler özellikle zayıf ve uzun boylu kadınların tercih edebileceği türden modellerdir. Yanlış kıyafet seçiminden kaçınmak için giyim seçimlerinize özen göstermenizde fayda var. Uzun boylu kadınların giyim seçimi dışında desenlere de dikkat etmesi gerekmektedir. Örneğin, dikine çizgili kıyafetler özellikle elbiseler sizi sandığınızdan daha iri gösterecektir. Bu sebeple bu seçimden uzak durmanızda fayda var.

 


Uzun Boylu Bayanlar için Kumaş ve Desen Seçimi


Dikine çizgili kıyafetlerden uzak durulması gerekliliğinden bahsetmiştir. Bir diğer önemli kumaş seçimi ise kesinlikle parlak ve desenli kıyafet seçimleridir. Bu modelleri seçerken sırf moda diye size yakışmayan seçimlerden uzak durmanız için belirtiyoruz. Çok fazla koyu renk seçimi yapmaktan kaçınıp; koyu-açık dengesini sağlamanız gerekmektedir. Örneğin koyu renkli bir tuniği açık renkli bir elbise ile kombin edebileceğiniz gibi.


Tesettür giyim özellikle son zamanlarda birçok moda akımından etkilenmiş durumunda. Bu sebeple sizin de modayı takip etmeniz neredeyse bir gereklilik sayılabilir. Kıyafet kısmından sonra eşarp, şal, başörtü seçimlerinizi de kıyafetinize uyumlu hale getirebiliyor olmanız gerekir. Eşarplarınızı kısa bağlamak yerine daha uzun şekilde bağlama yöntemini seçebilirsiniz.
Ayakkabı seçiminde çok abartıya kaçmadan daha sade ve şık ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Babetler sizin için bir kurtarıcı olabilir. Özel günler için abiye ile birlikte giyeceğiniz topuklu ayakkabıları da lütfen abartmayın.


Aksesuar seçimlerinde de minimalist çizgiler sizi kibar gösterecektir. Son yıllarda tercih edilen minimal kolye tasarımlarına da göz atmayı unutmayın. Çanta tercihlerinizi de orta boy çantaya hatta büyük boy çantaya yönelmenizi tavsiye ederiz; uzun boylu olduğunuz için size daha çok yakışacaktır.

 

Yorum Yapın